Subcategories
Aromaterapia - naturalne olejki 100%
Szukasz sposobu na podniesienie komfortu spędzanego czasu? Chciałbyś wprowadzić do swojego otoczenia coś więcej? Aromaterapia może być odpowiedzią na Twoje potrzeby!
Co to jest aromaterapia?
Aromaterapia to metoda medycyny naturalnej polegająca na stosowaniu naturalnych olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez: drogi oddechowe (inhalacje, wdychanie, wąchanie) oraz skórę (masaż, kąpiel, kompres, kosmetyki).
Wybór naturalnych olejków zapachowych
Ważne jest, aby wybierać tylko 100% naturalne olejki zapachowe. Są to produkty, które zostały pozyskane z surowców roślinnych takich jak: kwiaty, liście, korzenie, ziele, drewno, kora, gałązki, nasiona, owoce, skórki owoców, żywice. Olejki znajdują się w komórkach roślinnych i są pozyskiwane np. poprzez destylację parą wodną lub wyciskanie ze skórek. Na rynku dostępne są również kompozycje zapachowe oraz olejki naturalnopodobne. Są to substancje zapachowe ale nie są one pochodzenia roślinnego.
Korzyści płynące z aromaterapii
- Relaks: różne olejki eteryczne mają właściwości relaksacyjne, które mogą pomóc w redukcji stresu i napięcia.
- Odświeżenie powietrza: aromaterapia może pomóc w oczyszczeniu powietrza z nieprzyjemnych zapachów, jak również działać jako naturalny środek antyseptyczny (antybakteryjny, antywirusowy).
- Poprawa samopoczucia: zastosowanie odpowiednich olejków zapachowych może wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, dodając energii lub poprawiając humor.
- Harmonia: zestawienie różnych zapachów może stworzyć unikalną atmosferę, sprzyjającą relaksowi i odprężeniu. Olejki mogą wywołać stan równowagi ciała i umysłu.
- Poprawa stanu dróg oddechowych: Takie olejki jak mięta, eukaliptus, sosna, drzewo herbaciane, kamfora świetnie sprawdzą w walce z katarem, kaszlem i ogólnie z przeziębieniem.
Jak stosować olejki zapachowe?
- Dyfuzor lub kominek aromaterapeutyczny: jednym ze sposobów na wprowadzenie aromaterapii jest korzystanie z dyfuzora olejkowego. Wystarczy dodać kilka kropel wybranego olejku do dyfuzora z wodą, który rozprowadzi zapach w powietrzu.
- Olejki do kąpieli: kolejną opcją jest dodawanie kilku kropel olejku zapachowego do wody. W ten sposób zapachy będą unosić się nad wodą, otaczając nas swoją delikatną wonią.
- Olejki do masażu: można również dodać kilka kropel olejków eterycznych do oleju kosmetycznego np. ze słodkich migdałów, macadamia, z pestek Avocado i wcierać w skórę. W tym przypadku olejki zostaną wchłonięte poprzez skórę.
- Sauna i łaźnia parowa: naturalne olejki eteryczne można wykorzystać również w kabinach ciepła. Można dodać kilka kropel do wody i zaaplikować na gorące kamienie w saunie suchej.