Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Do czego służą czapki do sauny?

Filcowa czapka do sauny to tradycyjny sposób ochrony głowy oraz włosów podczas przebywania w saunie. Kapelusz zakładany jest na głowę chwilę przed wejściem do rozgrzanego pomieszczenia. Zalety czapki do sauny pozwalają dłużej zachować chłód i cieszyć się większymi korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z dłuższej sesji w saunie. Sugeruje się również utrzymywanie niższej temperatury głowy w celu zmniejszenia wypadania włosów, szczególnie w przypadku regularnego korzystania z sauny.

Czy czapka do sauny jest konieczna? 

Temperatura w saunie może dochodzić do 90 stopni Celsjusza, a głowa jest najbardziej narażona na ciepło podczas przebywania w niej. Nagrzewa się szybciej niż reszta ciała i powoduje wrażenie przegrzania. Może to być również jeden z powodów, dla których tak trudno jest wytrzymać kilka minut w saunie. W związku z tym mogą pojawić się zawroty głowy, a ratunkiem może okazać się czapka do sauny. 

Zabezpieczenie głowy filcowym lub wełnianym kapeluszem pozwala na dłuższe przebywanie w saunie i maksymalizację korzyści z jej użytkowania. Filcowa czapka jest świetnym izolatorem. Utrzymuje stałą temperaturę powietrza wokół głowy, a także zapobiega uszkodzeniu włosów przez ciepło. Czapki do sauny to niezbędny element wyposażenia każdego użytkownika sauny. To najlepszy sposób ochrony włosów, skóry i głowy przed przegrzaniem i oparzeniami. Zaleca się noszenie nakrycia głowy przy każdym wejściu do gorącej sauny.

Z czego wykonuje się czapki do sauny?

Czapki do sauny mogą być różnorodne. Syntetyczne kapelusze do sauny to najgorszy wybór i nie warto go nawet rozważać. Syntetyki nie tylko nie chronią głowy przed wysokimi temperaturami, ale mogą również jej zaszkodzić. Najczęściej czapki do sauny są wykonane z wełny, lnu i bawełny. Najlepiej, gdy są naturalne, bez żadnych dodatkowych barwników, jednak kolor nie świadczy o złym działaniu produktu.

Niektórzy miłośnicy sauny zamiast nakrycia głowy noszą ręcznik jako turban. Nie jest to najgorsze rozwiązanie.

Nie zawsze udaje się odpowiednio schować włosy pod ręcznikiem. Poza tym ręcznik zwykle spada z głowy w najbardziej nieodpowiednim momencie, więc trzeba robić to wszystko od nowa. Wszystko to jest żmudną i irytującą procedurą. Warto w tej sytuacji postawić na czapkę do sauny i cieszyć się zasłużonym relaksem.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij