Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Jak dodawać tabletki chlorowe do basenu?

Niezależnie od tego, czy dopiero wybudowałeś swój basen, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, wiemy, że utrzymanie basenu wolnego od bakterii i zanieczyszczeń jest Twoim najwyższym priorytetem. Testowanie wody w basenie i dostosowywanie poziomu chloru może być czasochłonnym zadaniem – i to po tym, jak już spędziłeś godziny na zbieraniu liści i szorowaniu ścian basenu. 

Dlaczego warto wybrać chlor w tabletkach?

W przeciwieństwie do ciekłego chloru, tabletki chlorowe do basenu są blokami wykonanymi ze sprasowanego kwasu cyjanurowego (CYA) zawierającego 90 % aktywnego chloru. Tabletki rozpuszczają się w wodzie, wytwarzając kwas podchlorawy, który dezynfekuje basen, podczas gdy CYA zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV. Tabletki chlorowe łatwa w zastosowaniu alternatywa dla płynnego chloru. Do ich głównych zalet możemy zaliczyć:

1. Łatwość w użyciu 

Tabletki z chlorem są lekkie i łatwe do dodania do basenu. Wystarczy dodać jedną lub dwie tabletki, w zależności od wielkości basenu i czekać, aż zaczną działać. Tabletki uwalniają chlor w bardziej stałym tempie niż chlor płynny lub granulowany, więc nie ma ryzyka nadmiernego chlorowania, rozlania lub użycia niewystarczającej ilości chloru.

2. Trwałość

W porównaniu z płynnym chlorem, tabletki mają dłuższy okres przydatności do użycia. Mogą przetrwać do pięciu lat, jeśli są przechowywane w chłodnym, suchym miejscu. 

3. Wyższe stężenie chloru

Tabletki mogą zawierać do 90 procent chloru w porównaniu z ich płynnym odpowiednikiem, który zawiera tylko około 15 procent. 

4. Cena

Choć tabletki chloru wydają się droższe niż płyn lub granulat, zawierają więcej chloru i są trwalsze. Większość z dostępnych opcji na rynku zawiera stabilizator, kwas cyjanurowy, który zmniejsza parowanie chloru i przedłuża jego działanie. Ciekły chlor zwykle nie zawiera stabilizatora, co oznacza, że szybciej się zużywa. 

Wskazówki dotyczące stosowania tabletek z chlorem

Jeśli masz standardowe tabletki chloru (po 200 g każda), potrzebujesz jednej tabletki na 20 000 litrów. Tak więc w przypadku basenu zawierającego 60 000 litrów wody będziesz potrzebować 3 tabletek tygodniowo, aby utrzymać go w czystości. Dla bezpieczeństwa zalecamy regularne sprawdzanie bilansu wodnego i dodawanie tabletek w razie potrzeby.

Nie zalecamy umieszczania tabletek z chlorem bezpośrednio w basenie. Opadną na dno, a stężony chlor uszkodzi powierzchnie basenu lub sprzęt. Co więcej, luźne tabletki są niebezpieczne dla osób pływających. Mogą przypadkowo nadepnąć na nie i odczuwać pieczenie lub dyskomfort. 

Standardowe tabletki mogą potrzebować około 5 do 7 dni, aby całkowicie się rozpuścić. Niektóre czynniki wpływające na szybkość rozpuszczania to metoda aplikacji (pływające dozowniki są wolniejsze), częstotliwość uruchamiania pompy basenowej (większa cyrkulacja pomaga w rozpuszczeniu) i ustawienia chloratora.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij