Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Jak pozbyć się glonów z basenu?

Zielona, mętna woda w basenie zewnętrznym zniechęca do kąpieli. Jej kolor wskazuje na obecność glonów i alg, które rozwijają się w wodnym środowisku już po kilku dniach od napełnienia basenu wodą. Dotyczy to zarówno basenów wykopanych w ziemi, jak i dmuchanych oraz stelażowych. Z zieloną wodą można skutecznie walczyć za pomocą środków antyglonowych bez chloru.

Jakie środki do zwalczania glonów i alg wybierać?

Nowoczesne preparaty do ochrony przed glonami i algami w basenie nie zawierają chloru. Mają obojętne pH, dlatego sprawdzają się w basenach różnego typu. Dzięki nim glony w basenie obumierają. Ze ścianek i dna basenu znika osad. Bezchlorowe środki do zwalczania glonów i alg nie wytwarzają piany po dodaniu ich do wody. Po zastosowaniu ich zgodnie z zaleceniami producenta nie wywołują żadnych podrażnień skóry. Powinno się używać ich od razu po napełnieniu basenu wodą, by uniemożliwić rozwój mikroorganizmów już na wczesnym etapie. Dzięki temu woda zachowa klarowność. Jej wymiana po kilku dniach nie będzie konieczna, co ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury wody i obniża koszty użytkowania basenu w sezonie letnim.   Środki przeciwglonowe bez chloru działają skutecznie, jeśli stosuje się je zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt rzadkie stosowanie sprawia, że glony i algi mogą się rozwijać. Dodawanie dużych ilości preparatu po dłuższej przerwie w jego stosowaniu również jest bezcelowe.

Jak działają środki antyglonowe bez chloru?

W środkach do zwalczania glonów nie ma metali ciężkich, dlatego nie wchodzą w reakcje z żadnymi materiałami. Na wodę oddziałują jedynie substancje biologicznie aktywne. To właśnie one uniemożliwiają glonom i algom namnażanie i w naturalny sposób blokują ich rozwój. Są to substancje obojętne dla organizmu ludzkiego i bezpieczne dla skóry przy zachowaniu zasad prawidłowego zastosowania.   Środki antyglonowe mogą być wzbogacone o substancje zwalczające baterie i grzyby gatunku Candida albicans. Dzięki dodatkowym substancjom czynnym sprawdzają się nawet w przypadku basenów przeznaczonych do użytku publicznego, np. w ośrodkach wczasowych. Dają efekt przeźroczystości, dlatego woda w basenie jest krystalicznie czysta przez cały okres użytkowania. Zwalczanie grzybów i bakterii zapobiega rozwojowi poważnych chorób skórnych i ogólnoustrojowych u wszystkich osób, które skorzystały z basenu.

Kiedy używać środków do zwalczania alg i glonów w basenie?

Stosowanie środków do zwalczania alg i glonów w basenie powinno się rozpocząć od razu po napełnieniu basenu wodą. Proces uzdatniania wody obejmuje kilka etapów. Jednym z nich jest zastosowanie preparatów przeciw glonom. Zgodnie z zalecaniami producenta dodaje się go do wody raz w tygodniu. Ponadto uzdatnianie wody w celu uzyskania jej krystalicznej czystości wiąże się z dezynfekcją i mechaniczną filtracją, którą w razie potrzeby wspiera się poprzez koagulację zanieczyszczeń. Konieczne jest też przeprowadzanie regularnej kontroli pH wody przez cały okres użytkowania basenu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij