Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Kosmetyki do sauny. Jak i kiedy je stosować?

Gorące powietrze sprzyja otwieraniu się porów, a poprzez skórę z naszego organizmu wydalane są zbędne toksyny - sam seans w saunie może więc przyczynić się do poprawy stanu i wyglądu naszego ciała. Warto jednak urozmaicić go poprzez użycie odżywczych produktów do twarzy, ciała i włosów, które dzięki otwartym porom lepiej się wchłoną. Jakie kosmetyki do sauny warto stosować?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Na seans w gorącym powietrzu można zabrać ze sobą rozmaite produkty o działaniu złuszczającym, odżywiającym i pielęgnującym. W sauniedobrze sprawdzi się na przykład peeling, treściwy balsam lub masło do ciała. Kosmetyki te należy wcierać spokojnymi, kolistymi ruchami w wilgotną, rozgrzaną skórę. Po wyjściu z sauny trzeba zaś zmyć je chłodną wodą, najlepiej pod prysznicem. Na twarz można zaś nałożyć maseczkę, której składniki świetnie wchłoną się dzięki otwartym porom. Ją również należy zmyć po skończeniu kąpieli parowej. Warto pamiętać, by nie był to produkt zasychający (np. glinka) – przez otwarte pory szybko ucieka wilgoć, a więc preparat po prostu zastygnie na skórze. Dodatkowym atutem będzie zaś piękny zapach kosmetyku – zwiększy on przyjemność z relaksu w saunie.

Kosmetyki do włosów

Podczas pobytu w łaźni parowej lub fińskiej możemy zadbać o stan naszych kosmyków – łuski włosów, podobnie jak pory, również otwierają się pod wpływem wysokiej temperatury, a więc odżywczy produkt lepiej w nie wnika. Najlepiej skorzystać tu z treściwej maski, którą nałożymy na włosy, a następnie owiniemy je ręcznikiem. Po skończonym seansie maskę trzeba spłukać – tu warto, by ostatnie płukanie przeprowadzić z wykorzystaniem chłodnej wody, co dodatkowo pomoże w domknięciu łusek.

Akcesoria

Zabiegi pielęgnacyjne warto rozpocząć jeszcze przed wejściem do sauny. Chwilę przed seansem można na przykład wyszczotkować ciało za pomocą szczotki ze specjalnym, twardym włosiem. Ten krok nazywa się szczotkowaniem na sucho – ważne, by przed nim nie nakładać na ciało żadnych kosmetyków, a pociągłe ruchy wykonywać w stronę serca. Samą szczotkę można też zabrać ze sobą do sauny i tam przeprowadzić masaż, który dodatkowo złuszczy zrogowaciały naskórek.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij