Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Na co zwrócić uwagę, dobierając koncentraty zapachowe do sauny?

Niektóre z nich działają orzeźwiająco, inne wyciszają, każde jednak mają moc poprawienia naszego nastroju – to nie sekret, że przyjemne aromaty i koncentraty zapachowe uprzyjemniają seans w saunie. Jakie aspekty trzeba więc wziąć pod uwagę, gdy wybieramy olejki eteryczne do gorących kąpieli?

1. Wybieraj kompozycje tylko od sprawdzonych producentów

Przede wszystkim w ramach aromaterapii korzystaj z eterycznych olejków naturalnych z oferty znanej marki. Wybieraj produkty certyfikowane – tylko one są w stanie zapewnić Ci bezpieczny relaks. Odrzuć produkty, jeśli masz wątpliwości co do ich pochodzenia.

2. Pamiętaj o rozcieńczeniu

“Co za dużo, to niezdrowo” - tą dewizą warto kierować się podczas korzystania z olejków eterycznych w saunie. Koncentratom zapachowym często przypisuje się działania poprawiające samopoczucie, ale i zdrowie fizyczne. Do takich informacji trzeba jednak podchodzić z ostrożnością; w żadnym wypadku nie wolno przekroczyć też zalecanego stopnia rozcieńczenia olejku. Zbyt skoncentrowane zapachy mogą podrażniać, powodować zaczerwienienia i prowadzić do innych skutków ubocznych. Przed dodaniem ich do kąpieli w saunie sprawdź, czy nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych – w przeciwnym razie aromaterapia przyniesie Ci więcej szkód niż pożytku.

3. Uważnie łącz zapachy

Olejki eteryczne można ze sobą mieszać, ale trzeba robić to z uwagą. Zwykle producenci nie zalecają łączenia więcej niż pięciu aromatów. Należy też sprawdzić, czy mieszanie wybranych przez Ciebie koncentratów jest bezpieczne. Przygotowywanie własnych mieszanek może dać Ci wiele radości - jeśli nie ma ku temu żadnych przeszkód, to na początek proponujemy stworzenie kompozycji z 2-3 olejków.

4. Dobieraj olejek z myślą o innych

Ta reguła dotyczy szczególnie saun publicznych, z których razem z Tobą korzystają inni ludzie. Jeśli chcesz uprzyjemnić taki seans koncentratem zapachowym, rób to z uwzględnieniem potrzeb innych klientów. Upewnij się, że żaden z saunowiczów nie jest uczulony na wybrany przez Ciebie olejek; w dobrym guście jest też zapytać o to, czy nikt nie ma żadnych obiekcji co do takiej formy aromaterapii.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij