Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Olejki eteryczne - skuteczna aromaterapia

Każdy z nas ma swoje bardziej lub mniej ulubione zapachy. Olejki stosowane w saunach nie są wyłącznie od tego, by umilić nam spędzany tam czas poprzez ich właściwości zapachowe. Jak się okazuje wpływają one pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale także przede wszystkim duszę. Poza działaniem leczniczym skutecznie poprawiają nastrój. Wystarczy jedynie wiedzieć jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne zapachy. Dobór odpowiedniego olejku eterycznego z pewnością przyniesie pożądane efekty. Dzięki licznym próbom oraz badaniom specjalistów jesteśmy w stanie dokładnie opisać działanie każdego rodzaju olejków. Dowiedz się jaki wpływ na zdrowie ma aromaterapia.

Aromaterapia jest jedną z najszybciej rozwijających się metod medycyny naturalnej, szczególnie jeżeli chodzi o jej zastosowanie w inhalacjach, kosmetyce, pielęgnacji, hydroterapii oraz masażach, zabiegach pielęgnacyjnych i leczniczych. Metoda ta jest oparta o wielowiekową tradycję i najnowsze badania aplikacyjne i kliniczne. Polega ona na wprowadzaniu naturalnych roślinnych olejków eterycznych do organizmu poprzez drogi oddechowe (wdychanie, inhalacje, seanse aromaterapeutyczne w saunie) i poprzez skórę (masaż, kąpiel, kompres, kosmetyki, zabiegi). Metody te mają na celu wprowadzenie do układu krążenia substancji biologicznie czynnych zawartych w komórkach roślinnych, które działają na rozmaite dolegliwości oraz wpływają na psychikę. Badania wykazują, że jest to działanie bardzo skuteczne, kompleksowe i intensywne.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne są to substancje pozyskiwane z surowców roślinnych takich jak liście, korzenie, ziele, drewno, kora, nasiona, gałązki, owoce i kwiaty. Otrzymywane są one w zależności od gatunku rośliny na kilka sposobów:

  • poprzez destylację z parą wodną lub wodą np. olejek lawendowy, miętowy, eukaliptusowy, cynamonowy,
  • poprzez wyciskanie lub odwirowywanie skórek owoców np. olejek pomarańczowy, cytrynowy, bergamotowy, trawy cytrynowej,
  • poprzez suchą destylację drewna np. olejki dziegciowe.

Otrzymane w ten sposób olejki zawierają roślinne substancję czynne, które mają różne właściwości. To dzięki nim np. olejek bergamotowy jest naturalnym dezodorantem, który wykazuje szczególne działanie na bakterie powodujące rozkład potu i zły zapach skóry a olejek drzewa herbacianego jest najsilniejszym, naturalnym środkiem przeciwmikrobowym.

W zależności od rodzaju olejków, może on mieć różny wpływ na nasz nastrój i stan psychiczny poprzez relaksację, odświeżenie, stymulację lub pobudzenie i dodanie wigoru. Substancje roślinne mają również ogromy wpływ na procesy zachodzące w naszym organizmie i tak poprzez ich użycie możemy łagodzić: stany zapalne, inhalować drogi oddechowe, wpływać na układ krwionośny, dokrewny i limfatyczny.

Ze względu na pochodzenie, właściwości, lotność i trwałość olejki można podzielić na:

  • cytrusowe (krwista pomarańcza, cytryna, trawa cytrynowa, liść pomarańczy, bergamotka, mandarynka, limetka, werbena egzotyczna),
  • ziołowe (szałwia lekarska, rozmaryn, tymianek, mięta pieprzowa, melisa, kolendra, majeranek, oregano),
  • leśne (sosna zwyczajna, cyprys, świerk, jodła),
  • kwiatowe (geranium, lawenda, drzewo różane),
  • korzenne (cynamonowiec, goździk, imbir, muszkatołowiec),
  • drzewne (cedr, drzewo sandałowe).

Powiązane produkty

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij