Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Suszone witki do sauny. Jak z nich korzystać?

Kąpiele parowe warto urozmaicać różnymi dodatkami. Jednymi z ciekawszych akcesoriów, które można stosować podczas seansu w saunie, są suszone witki z liści różnych drzew. W jaki sposób należy ich używać, aby wyciągnąć z nich to, co najlepsze?

Czym są witki do sauny?

Są to po prostu związane ze sobą, młode gałązki drzew, zakończone liśćmi. W sklepach z akcesoriami do kąpieli parowych najczęściej spotkamy witki brzozowe, ale i dębowe, eukaliptusowe, konopne, lipowe i wiele innych. Wykorzystuje się je zaś do smagania i masażu ciała, a nawet do aromaterapii – poprzez wdychanie ich zapachu. Ten nieco zaskakujący sposób ich zastosowania jest bardzo popularny w Finlandii.

Przed rozpoczęciem masażu lub biczowania witki muszą być do tego poprawnie przygotowane. Wykonujemy to poprzez moczenie ich w ciepłej (ale nie gorącej!) wodzie przez około 25-30 minut – dzięki temu nieco je zmiękczymy. Następnie można przystąpić do smagania nimi poszczególnych części ciała albo – jeśli wolimy wykorzystać je w aromaterapii – przyłożenia ich do twarzy i wdychania zapachu z ich liści przez kilka minut.

Po skończeniu masażu gałązki należy odwiesić, aby przeschły. Są to akcesoria wielokrotnego wykorzystania. W saunie można używać ich tak długo, aż się zniszczą i stracą swój aromat.

Czy rodzaj drzewa ma jakieś znaczenie?

Tak – każdy gatunek drzewa wyróżnia się nieco innymi cechami, które mogą mieć wpływ zarówno na nasz organizm, jak na przyjemność z seansu w saunie. Przykładem może być eukaliptus, a raczej jego intensywny, uwielbiany przez wielu zapach. Wykonane z niego witki spełnią swoją rolę jako narzędzie do masażu, ale pomagają też w subtelnej aromaterapii. Jeśli zależy nam na wrażeniach zapachowych, to jest to z pewnością dobry wybór. Liście każdego z drzew zawierają olejki eteryczne, które mogą oddziaływać pozytywnie na stan skóry twarzy i ciała. Przed wyborem rodzaju witek warto więc dobrze zapoznać się z ich opisem.

Jakie skutki przynosi masaż ciała tym sposobem?

Smaganie ciała podczas saunowania może przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu. Przypisuje się mu działanie wspomagające proces ujędrniania skóry i minimalizowania cellulitu. Przyczyniają się do poprawy krążenia krwi i limfy, oraz oczyszczania organizmu z toksyn. Jak każdy inny rodzaj masażu, pomagają też w zrelaksowaniu się.

Wszystkie akcesoria do sauny dostępne są w kategorii: https://www.bassau.pl/pl/80-sauna

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij