Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Regulacja pH wody

Subcategories

78,00 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Płynny środek przeznaczony do obniżania pH wody w basenie.   
119,00 zł
Dostępny
SPRZEDAŻ TYLKO NA FAKTURĘ                                                                                                            Płynny środek przeznaczony do obniżania...
139,00 zł
Dostępny
SPRZEDAŻ TYLKO NA FAKTURĘ                                                                                                          Płynny środek przeznaczony do...
19,90 zł
Dostępny
Granulat do obniżania wartości współczynnika pH. Dostępne pojemności: 1.5 kg, 5kg.
310,58 zł
Dostępny
Silnie stężony płynny środek do podwyższania wartości pH wody w basenie. Pojemnik 35 kg
16,50 zł
Dostępny
Preparat proszkowy do regulacji współczynnika pH w wodzie basenowej. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg.

PH plus i PH minus - granulat i płyn do regulacji odczynu wody w basenie

Zbyt wysokie oraz zbyt niskie pH wody w basenie może stanowić zagrożenie dla jego użytkowników. Idealne pH w basenie powinno mieścić się w zakresie 7,0-7,4: wówczas woda jest dla kąpiących się chemicznie obojętna i zupełnie bezpieczna. Aby utrzymać optymalny poziom pH wody w basenie ogrodowym, należy regularnie stosować środki neutralizujące odczyn kwaśny lub alkaliczny, takie jak: pH minus granulat (5 kg lub 1,5 kg) czy pH plus granulat, dostępne w naszej ofercie.

Granulat i płyn pH plus, pH minus - dawkowanie

Preparaty z naszego asortymentu nie wymagają rozcieńczania - zarówno te płynne środki, jak i granulaty. Wystarczy odmierzoną ilość dodać do basenu bezpośrednio z oryginalnego opakowania. Nasze produkty są łatwe w użyciu i nie wymagają dodatkowego przygotowania przed zastosowaniem, a wszelkie niezbędne informacje można znaleźć w instrukcji użytkowania na opakowaniu.

Środki pH plus/minus są bardzo wydajne i działają niemal natychmiast. Wszystkie przeszły wymagane testy i badania, a także posiadają atesty potwierdzające ich właściwości. W naszej ofercie prezentujemy preparaty obniżające lub podwyższające np. alkaliczność wody w jacuzzi czy odczyn alkaliczny wody w basenie na działce, dostępne w opakowaniach różnej wielkości. Dzięki temu klienci mogą dopasować objętość produktu do swoich potrzeb. A wszystkim, którzy zastanawiają się, ile wsypać pH do basenu, doradzamy w zależności od wielkości zbiornika, o którym jest mowa.

Dlaczego prawidłowy poziom pH w basenie jest ważny?

Gdy pH basenu jest za wysokie, woda alkaliczna w basenie może podrażniać oczy i skórę osób kąpiących się, a także wpływać na przesuszanie się włosów i powstawanie w basenie białego szorstkiego nalotu.

Z kolei, gdy pH wody jest za niskie, może ona działać drażniąco na błony śluzowe oraz powodować korozję metalowych części konstrukcyjnych basenu, a nawet rozpuszczanie się fug mineralnych.

Stąd tak ważne jest utrzymywanie neutralnego pH wody basenowej - dzięki temu woda w basenie jest obojętna dla skóry człowieka i elementów zbiornika, a wszelkie środki dezynfekujące basen oraz regulujące pH wody mogą działać poprawnie.

Jak odczytać pH wody w basenie?

Kontrola poziomu pH wody w basenie polega na wykonaniu jednego z trzech rodzajów testów: fotometrycznego, kropelkowego lub paskowego. 

Paski testowe do sprawdzania pH wody są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem - test polega na zanurzeniu paska w wodzie na kilka sekund, następnie należy go wyciągnąć, odczekać chwilę i przyłożyć do skali pH rozrysowanej na opakowaniu testu. Tester kropelkowy do pomiaru poziomu pH wody również jest bardzo prosty w użyciu: do dołączonego pojemnika pobiera się próbkę wody basenowej (do wyznaczonego poziomu w pojemniku), dodać kilka kropli odczynnika z testera i zamieszać. Wynik odczytuje się, porównując go na dołączonej do testu skali. Trzeci typ testu pH wody - tester fotometryczny – to najdroższa i najdokładniejsza alternatywa w postaci urządzenia na baterie, które na wyświetlaczu podaje cyfrową wartość pH wody.

Podwyższanie i obniżanie pH w basenie

Regulacja pH wody basenowej to proces, z którym poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy basenów ogrodowych. Podczas ich stosowania, warto jednak pamiętać o wszystkich czynnikach, które wpływają na częstotliwość zmian odczynu wody w basenach, tj.: kwaśne deszcze, zmienna temperatura, liczba osób korzystających z kąpieli oraz kontakt kremów i emulsji nakładanych na skórę przez użytkowników basenu z wodą w zbiorniku. 

Oba środki chemiczne – pH plus i pH minus do basenu – należy stosować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się w instrukcji. Warto pamiętać, że granulat pH plus lub minus stosuje się na wieczór przy włączonej filtracji w basenie. Regulację pH wody przeprowadzamy stopniowo, sprawdzając pH po kilku godzinach od podania pierwszych dawek środków chemicznych i ewentualnie powtarzając tę czynność.

Chlor a pH wody

Czy chlor zmienia pH wody? Nie, ale pH wody wpływa na działanie środków na bazie chloru w basenie. Jeśli poziom pH będzie zbyt wysoki, preparaty dezynfekujące z chlorem nie będą skuteczne, a dodatkowo w basenie mogą wytrącić się wapienne osady.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij