Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Sól

Subcategories

58,43 zł
Dostępny
 Sól tabletkowana ( 20 g) Opakowanie 25 kg
55,35 zł
Dostępny
Sól warzona. Opakowanie 25 kg.
19,66 zł
Dostępny
Bogata w mikroelementy sól kąpielowa warzona z solanki leczniczej wydobywanej w Dębowcu k/ Skoczowa. Opakowanie 1,2 kg.
26,90 zł
Dostępny
Już garść soli na wannę wody nawilży, ujędrni, odżywi i zregeneruje skórę.  Opakowanie 1 kg.

Sól do kąpieli

Preparaty z bogatą zawartością jonów jodu, wapnia, bromu czy też magnezu pomagają w regeneracji, odżywianiu i nawilżaniu skóry naszego ciała. Kąpiele mineralne i kosmetyczne, hydromasaże, peelingi… - sól termalna ma wiele różnych zastosowań, a z jej właściwości chętnie korzystają klienci łaźni parowych, saun oraz salonów SPA, a także goście sanatoriów. Pod kontrolą specjalisty sól jest też wykorzystywana w kąpielach leczniczych.

Składniki dostępnych w naszym sklepie produktów kąpielowych pozyskiwane są ze złoża wód termalnych w Dębowcu.

Sól do basenu

Korzystanie z prywatnego basenu często uprzykrzają nam konieczne zabiegi związane z utrzymaniem czystości w basenie. Oprócz mechanicznego filtrowania wody basenowej, musimy zadbać także o jej chemiczną dezynfekcję, czyli pozbycie się wirusów i bakterii. Na szczęście nowoczesne technologie elektrolizy soli sprawiają, że nie musimy poświęcać na to już tak wiele czasu, jak pozornie może nam się wydawać.

Jak działa elektroliza soli w basenie?

Podczas oczyszczania wody w basenie solą niejodowaną - metodą elektrolizy, wytwarzany jest chlor, który zwalcza bakterie i wirusy, a co najważniejsze, nie wydziela zapachu i nie działa drażniąco na błony śluzowe. Z czego wynika ta różnica?

Na skutek działania prądu z elektrolizera, z roztworu soli basenowej powstaje podchloryn sodu, który rozpada się na kwas podchlorawy i sodę. Kwas jest utleniaczem, czyli działa dezynfekująco, a uwolniony chlor podczas elektrolizy jest bezzapachowy i neutralny dla skóry człowieka.

W sklepie Bassau klienci znajdą odpowiednią sól do uzdatniania tą metodą. Oferujemy m.in. sól tabletkową i warzoną, niejodowaną, które pozbawione są zanieczyszczeń mechanicznych i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów: zarówno jako sól do elektrolizy w basenie przydomowym, sól do zmiękczaczy wody domowych jak i w dużych przedsiębiorstwach.

Dezynfekcja basenu metodą elektrolizy soli - ile soli wsypać do basenu?

Sól do wody w basenie powinno się dodawać w takiej ilości, jaką zaleca producent danego urządzenia. Oprócz tego, musimy pamiętać jeszcze wraz z upływem czasu o monitorowaniu pracy elektrolizera i stężenia soli w wodzie. W tym celu przydatne mogą być paskowe i elektroniczne testery, które podpowiedzą, czy do basenu można dodać sól, czy należy jeszcze się wstrzymać.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij