Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Walka z glonami

Subcategories

28,50 zł
Dostępny
Antyglon Środek zapobiegający rozwojowi glonów w basenach. Dostępne pojemności: 1 kg , 5 kg , 30 kg.
33,00 zł
Dostępny
Antyglon. Środek zapobiegający rozwojowi glonów w basenach. Dostępne pojemnosci: 1 kg , 5 kg , 30 kg.

Glony w basenie? Zastosuj preparaty antyglonowe i ciesz się krystalicznie czystą wodą

Jeśli posiadamy basen zewnętrzny, utrzymanie w nim krystalicznie czystej wody może stwarzać pewne problemy. W zbiorniku powstawać mogą zanieczyszczenia i glony, które skutecznie zniechęcą nas do kąpieli. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz profesjonalne preparaty ochronne oraz środki likwidujące różnorakie zanieczyszczenia, dzięki którym wypoczynek w ogrodowym basenie stanie się niczym niezmąconą przyjemnością.

Każdy basen wymaga bieżącej dezynfekcji wody - bez względu na to, jaki to typ basenu: stelażowy, betonowy, dmuchany, czy np. jacuzzi. Wśród metod dezynfekowania wody w basenie wyróżniane są przede wszystkim dwie metody: dezynfekcja wody aktywnym tlenem (chemią do basenu bez chloru) oraz metoda chlorowa.

Co lepsze - aktywny tlen czy chlor do czyszczenia basenu?

Czyszczenie basenu aktywnym tlenem to metoda dedykowana przede wszystkim osobom, które mają delikatną, wrażliwą skórę i np. obawiają się reakcji alergicznych, które może wywołać aktywny chlor do basenu.

Z kolei dezynfekcja basenu aktywnym tlenem jest metodą zupełnie bezpieczną dla alergików. Chemia tlenowa do basenu jest wybierana przede wszystkim przez osoby z atopowym zapaleniem skóry oraz rodziców z dziećmi, którzy w upalne dni chcą korzystać z ogrodowych kąpieli w basenie. Aktywny tlen do basenu - tabletki oraz płyny - mają delikatniejsze działanie niż chlor oraz nie wydzielają agresywnego, drażniącego zapachu. Dlatego też rodzice tworzący przydomowe baseny dla swoich dzieci częściej sięgają po aktywny tlen zamiast chloru do dezynfekcji wody.

Tlen aktywny do basenów  – cechy charakterystyczne

Tlenowa dezynfekcja wody w basenie to bezpieczniejsza alternatywa od środków chemicznych zawierających chlor. Zazwyczaj występują w postaci tabletek z tlenem do basenu lub płynu. Dezynfekcja aktywnym tlenem wyraźnie skraca czas, który należy odczekać po użyciu tlenu do odkażania wody, przed wejściem do zbiornika.  Zarówno tabletki, jak i aktywny tlen w płynie do basenu nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i są bezpieczne dla wrażliwej skóry np. u dzieci. Podczas dezynfekcji wody można dodać aktywny tlen do jacuzzi, dmuchanego basenu, czy betonowego zbiornika na działce.

To, o czym należy pamiętać, oczyszczając basen metodą tlenową, to zastosowanie dobrej jakości zestawu filtrującego w basenie, ponieważ ze względu na łagodniejsze działanie, aktywny tlen nie jest tak skuteczny, jak środki z chlorem.

Co to jest aktywny tlen i jak działa?

Gdy wrzucamy tlen w tabletkach do basenu lub wlewamy go w postaci płynnej, wszelkie bakterie i zanieczyszczenia zostają przez ten środek utlenione. Tego typu chemia basenowa (aktywny tlen) działa jak terapia szokowa dla wszelkich drobnoustrojów i rozbija nieczystości na małe, niewidoczne gołym okiem cząsteczki, które ulegają utlenieniu - zwiększając poziom aktywnego tlenu w basenie, zauważalnie go oczyszczamy. Tak więc, co daje aktywny tlen w basenie? Czystą wodę, w której bez obaw możemy się zanurzyć.

Płyny z chlorem i tabletki tlenowe do basenu - jak stosować?

To, jak często należy stosować tabletki do basenu tlenowe lub chlorowe środki chemiczne, zależy przede wszystkim od objętości zbiornika, temperatury oraz tego, jak często korzystamy z basenu. Przyjmuje się, że zadowalające, długotrwałe efekty przynosi regularne stosowanie aktywnego tlenu czy chloru do basenu - co najmniej raz w tygodniu. Do określenia częstotliwości stosowania niezwykle przydatne są testery poziomu nadtlenku i chloru w wodzie. Optymalny poziom nadtlenków to między 5 a 10 ppm, z kolei chloru - w przedziale 0,3-0,6 mg/litr wody basenowej. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, wszelkie wskazówki dotyczące stosowania środków do dezynfekcji basenów znajdziemy na ulotce każdego preparatu.

Czy można stosować aktywny tlen i chlor razem?

Osoby, które zastanawiają się, jaki preparat do dezynfekcji basenu będzie lepszy - aktywny tlen czy chlor, często również pytają, czy oba te środki można stosować jednocześnie. Odpowiedź brzmi: można. Co się stanie, gdy do chlorowanej wody dodamy tabletki tlenowe do basenu? Przyspieszą one redukcję wolnego chloru w wodzie - jeśli więc użyliśmy wcześniej środków do dezynfekcji basenu z chlorem i chcemy pozbyć się drażniącego zapachu i jego stężenia w wodzie, możemy dodać aktywny tlen do basenu. Po kilku godzinach w wodzie nie będzie już śladu po chlorze.

Jednocześnie warto też pamiętać, że poza środkami do dezynfekcji tlenowej lub chlorowej basenów, powinno się również używać chemii, która zwalcza glony.

Ochrona przed glonami i algami

Środki antyglonowe dostępne w naszym asortymencie skutecznie radzą sobie zarówno z zieleniejącą wodą, jak i osadem powstającym na ściankach i dnie basenu. Preparaty o obojętnym pH nie posiadają w swoim składzie chloru ani metali ciężkich, zatem można stosować je w różnych rodzajach basenów. Nie wytwarzają piany, a używane zgodnie z zaleceniami są w pełni bezpieczne dla skóry. Środki można zakupić w opakowaniach o różnej pojemności. Ponieważ zanieczyszczenia powodowane przez mikroorganizmy powstają bardzo szybko, zalecane jest korzystanie z preparatów od razu po napełnieniu basenu.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij