Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Kalwax 40
Kalwax 40
Kalwax 40

Kalwax 40

30,00 zł

(15,00 zł 100 ml)

Brutto
Olej ochronny w sprayu Kalvax 40. Olejek  do impregnacji ścian i sufitów w saunie. Opakowanie 200 ml, 600 ml.
Dostępny
pojemność :
Złóż zamówienie w ciągu 04h 33m 03s A Twoją przesyłkę nadamy w dniu dzisiejszym

Ocena :  

Add to Wishlist
Dostępny

SPECJALISTYCZNY OLEJ OCHRONNY W SPRAYU Z DO IMPREGNACJI ŚCIAN I SUFITU W SAUNIE

Doskonały również do impregnacji drewnianych mebli ogrodowych , tarasów itp.

KALWAX 40 to olej ochronny do zabezpieczania ścian i sufitu przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Produkt jest całkowicie naturalny.

KALWAX 40 tworzy warstwę odporną na czynniki mechaniczne i termiczne, a także zwiększa objętość drewna co sprawia, że wydobyta zostaje jego tekstura.

Nakładanie oleju przy użyciu ciśnienia pozwala na głęboką penetrację oleju do wewnętrznych struktur drewna. Olej  jest przezroczysty, może być wykorzystywane do zabezpieczania ścian i sufitów wewnętrznych i zewnętrznych, oraz innych drewnianych powierzchni również do drewna poddanego obróbce termicznej.

SPOSÓB UŻYCIA:

Na wyczyszczony element nanieść KALWAX 40. Odczekać 10 minut. Nadmiar oleju wytrzeć przy użyciu szmatki lub ręcznika papierowego.

Częstotliwość stosowania: w zależności od intensywności korzystania z sauny zaleca się stosowanie preparatu raz na 1-2 miesiące.
Łatwy i skuteczny w użyciu. Preparat w formie SPRAYU pozwala dotrzeć do każdego zakątka sauny bez potrzeby jej rozkręcania.

Opakowanie 200 ml Wydajność: 4 – 8m2 w zależności od grubości nakładanej warstwy.

Opakowanie 600 ml Wydajność: do 29m2 w zależności od grubości nakładanej warstwy.

JAK PRZYWRÓCIĆ CZYSTOŚĆ I ŚWIEŻOŚĆ W SAUNIE:

1. Dobrze odkurz podłogę, ściany oraz ławy w saunie.

2. Wszelkie zabrudzenia drewna wynikające z użytkowania zeszlifuj papierem ściernym i dokładnie usuń opiłki drewna powstałe w skutek szlifowania.

3. Dokładnie wyczyść powierzchnię pod piecem, gdzie wypadają drobinki przepalonych kamieni wraz z wodą co powoduje pylenie w całej kabinie.

4. Odkurzone powierzchnie (ściany, ławy, podłogę) można przemyć środkiem czyszcząco-dezynfekującym.

5. Poczekaj aż środek wyschnie (należy przemywać dozując wodę z umiarem aby nie namoczyć zbytnio drewna) aby przyspieszyć proces schnięcia możemy włączyć piec w saunie.

6. Po upewnieniu się iż sauna dobrze wyschła nanieś na ławy, oparcia i zagłówki preparat KALWAX 20, a na ściany i sufit preparat KALWAX 40.

7. Odczekaj 10 minut.

8. Wytrzyj do sucha miękką szmatką lub papierowym ręcznikiem pozostałości preparatów z impregnowanych powierzchni.

9. Jeśli zachodzi taka potrzeba czynność można powtórzyć.

10. Pamiętaj!!! Zawsze korzystaj w saunie z ręcznika (rozłożony na ławie wchłania nasz pot co nie powoduje przebarwień drewna i jest higieniczne). Jakakolwiek impregnacja drewna – mimo iż zwiększa żywotność oraz estetykę sauny – zawsze w jakimś stopniu przyspiesza proces ciemnienia drewna!

Szczegółowe referencje

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij