Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Naturalne olejki 100%

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for.

Back to homepage

Olejki do sauny - relaks z ulubionymi aromatami

Naturalne olejki eteryczne do sauny to produkty otrzymywane z surowców roślinnych (kwiaty, liście, korzenie, ziele, drewno, gałązki, nasiona, owoce) metodą destylacji parą wodną lub poprzez wyciskanie na zimno i/lub odwirowywanie skórek owoców (to głównie w przypadku olejków z owoców cytrusowych).

Olejki do sauny - gdzie kupić?

W naszym sklepie internetowym udostępniamy klientom szeroki wybór olejków do sauny Bassau o zróżnicowanych aromatach: olejki cytrusowe, olejki ziołowe/liściaste, leśne, kwiatowe, korzenne, drzewne, a także gotowe kompozycje zapachowe i zestawy olejków.

Nasze naturalne olejki do sauny to świetne uzupełnienie zarówno prywatnych sesji saunowania, rewelacyjny dodatek aromatyczny do tzw. kominków zapachowych, do kąpieli, a także pomysł na prezent dla wielbicieli saunowania czy zaprzyjaźnionego saunamistrza.

Jak stosować olejki eteryczne w saunie?

Olejki eteryczne do sauny można stosować podczas saunowania na dwa sposoby:

1. Dodaj olejek zapachowy do cebra z gorącą wodą - zwróć uwagę na ilość olejku, którą najlepiej dopasować do wielkości naczynia oraz pomieszczenia. Rozcieńczonym w wodzie olejkiem zapachowym do sauny polewaj schłodzone uprzednio kamienie.

2.  Z pokruszonego lodu przygotuj kulę, na szczyt lodowej kuli dodaj kilka kropel ulubionego olejku zapachowego do sauny i połóż ją na schłodzonych kamieniach na piecu, a po krótkiej chwili zapach zacznie się uwalniać wraz z rozpływającymi się kostkami lodu. Kule z olejkiem najlepiej przygotować przed wejściem do sauny, a nie na piecu w saunie.

Jakie olejki do sauny?

Olejki zapachowe do sauny to element relaksującej aromaterapii - jest to metoda medycyny naturalnej polegająca na stosowaniu naturalnych olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) i poprzez skórę (masaż, kąpiel, kompres, kosmetyki, oliwki i maści lecznicze).

Do sauny suchej klienci często wybierają olejki eteryczne o aromatach cytrusowych, które obniżają poziom stresu i zmęczenia, jednocześnie działając pobudzająco na nasz organizm.

Wśród aromatów Bassau olejki do sauny o kompozycjach leśnych polecamy szczególnie osobom, które chciałyby aromaterapią wesprzeć leczenie chorób górnych dróg oddechowych. Z kolei aromat do sauny kwiatowy wpływa na poprawę samopoczucia i wyraźnie odpręża ciało.

Do sauny parowej można oczywiście wybrać te same naturalne olejki, których używa się w saunie suchej - jedyna różnica polega na uwalnianiu aromatu: w saunie parowej olejki eteryczne umieszcza się w specjalnych pojemnikach, z których po prostu parują.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij