Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Odpowiednia czapka i ubiór w saunie

Kwestia tego, co na siebie założyć podczas korzystania z kąpieli parowej, jest nieco kontrowersyjna. Poznaj nasze porady dotyczące tego jaki stój (lub jego brak) warto wybrać do sauny i dowiedz się, czemu nie warto rezygnować z nakrycia głowy.

Najlepszy strój do sauny

Zaleca się, żeby z kąpieli parowych korzystać nago – dzięki temu skóra poci się na całej powierzchni ciała, które może spokojnie oddychać. W wielu miejscach to właśnie takie zachowanie jest standardem. Jednakże nie wszyscy mogą czuć się z tym komfortowo i na seans zakładają strój kąpielowy, co czasami może spotkać się z krzywym spojrzeniem innych przebywających w kabinie osób. Dużo lepszym wyjściem jest owinięcie się miękkim ręcznikiem – nie będzie on przylegać do ciała tak mocno, jak strój kąpielowy, co czasem może powodować podrażnienia. W samej kabinie możesz też go zdjąć i na nim usiąść. Naturalny i oddychający materiał, najczęściej bawełna, dużo lepiej sprawdzi się w warunkach wysokiej temperatury, niż poliester, z którego najczęściej uszyte są kostiumy do kąpieli. Zamiast nich można wybrać też specjalne ponczo, pareo lub tunikę.

Czapka do sauny – po co nam nakrycie głowy podczas seansu?

Korzystanie z nakryć głowy podczas saunowania jest zalecane jako zabezpieczenie się przed przegrzaniem, chronią też włosy przed wysoką temperaturą. W ostatnim czasie popularność zyskały specjalne czapki o charakterystycznym kształcie dzwonka, które wiele osób postrzega jako niepotrzebny gadżet. Niesłusznie – ze względu na wyżej wymienione powody warto zaopatrzyć się to akcesorium, szczególnie jeśli z gorących kąpieli korzystamy bardzo często. Czapkajest też nieco bardziej praktyczna niż turban lub ręcznik, którym owiniemy włosy. Powód jest bardzo prosty – w jej przypadku mamy pewność, że nagle się nie rozwinie. Warto więc wybrać ją ze względu na naszą wygodę. Czapki powinny być też wykonane z naturalnych włókien – popularne są warianty z bawełny, filcu oraz wełny.

Stroje, ręcznikii czapki do seansów parowych znajdziesz w ofercie sklepu bassau.pl.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij