Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Aromaterapia

19,00 zł
Dostępny
Kryształki mentolu otrzymywane przez krystalizację z naturalnego olejku mięty pieprzowej, który wpływa na górne drogi oddechowe i ma działanie chłodzące. Dostępne...
16,00 zł
Dostępny
Morska sól z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych lub kompozycji zapachowych w zależności od zapachu.

Aromaterapia przy użyciu naturalnych olejków była stosowana już tysiące lat temu w Egipcie i za czasów biblijnych. Właściwości olejków eterycznych ceniono również na Dalekim Wschodzie. Po leki na bazie naturalnych olejków sięgano w Chinach i Indiach. Aromaterapia olejkami wykazuje szereg działań w zależności od tego, z czego powstał olejek.

Aromaterapia przy użyciu olejków eterycznych polega na wdychaniu powietrza z określonym olejkiem eterycznym. Do stosowania aromaterapii możesz wybrać specjalne naczynia, aromatyzery i naturalne kadzidła. Akcesoria pozwolą Ci wydobyć całą moc olejków eterycznych. Aromatyzery sprawdzają się zarówno w trakcie ceremonii zapachowych w celu poprawy samopoczucia, jak i gdy sięgasz po terapeutyczne olejki eteryczne.

Do aromaterapii możesz wykorzystać też świece zapachowe z dodatkiem olejków eterycznych, które są atrakcyjną dekoracją salonu. Dzięki nim podczas czytania książki lub oglądania serialu możesz odprężyć się dzięki świecy z dodatkiem ulubionego olejku eterycznego. Olejek lawendowy lub olejek różany doskonale relaksują. Lawenda wycisza, natomiast róża łagodzi dolegliwości związane z wahaniami hormonów w organizmie. Dobór odpowiedniego olejku eterycznego ułatwiają nazwy kompozycji zapachowych i świec z naszej oferty.

Co daje stosowanie olejków eterycznych w aromaterapii?

Aromaterapia olejkami eterycznymi ma szeroki wpływ na organizm. W zależności od tego, jaki zestaw olejków eterycznych wybierzesz, możesz osiągnąć określony efekt. Olejki zapachowe pochodzące z drzew iglastych mają właściwości antyseptyczne i rozgrzewające, dlatego sprzyjają efektywnej walce z przeziębieniem. Mieszanki olejków eterycznych z cytrusów z kolei dodają energii i zapobiegają spadkom samopoczucia.

Wdychanie olejków eterycznych naturalnego pochodzenia pomoże Ci uporać się z wieloma dolegliwościami fizycznymi i emocjonalnymi, poprzez odpowiednią stymulację organizmu. Możesz wybrać dla siebie zestawy wysokiej jakości olejków eterycznych, jak i pojedyncze zapachy kwiatowe, leśne, cytrusowe, korzenne, żywiczne i ziołowe. Aromaterapia oparta na roślinnych olejkach eterycznych jest bezpieczna, dlatego możesz z powodzeniem zastosować ją do poprawy ogólnej kondycji organizmu i samopoczucia. Korzystając z dobrodziejstwa naturalnych olejków eterycznych, wspierasz konwencjonalne metody leczenia wielu chorób.

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne działają po ich rozpyleniu w powietrzu, dlatego powinno się dodawać wybrane zapachy olejków eterycznych do dyfuzorów i kadzidełek. Aromat uwalnia się stopniowo i wypełnia całe pomieszczenie. Wystarczy kilka kropel olejku, by przeprowadzić ceremonię aromaterapii. Odmierzając krople olejku eterycznego, korzystaj ze specjalnej pipety. Dzięki niej wykorzystujemy olejki eteryczne w dokładnie takiej ilości, jakiej potrzebujemy. Możesz wybrać dla siebie zarówno gotowy blend olejków eterycznych, jak i postawić na połączenie olejku eterycznego z innym wybranym, zapachem lub kroplami różnych olejków eterycznych. Gotowa mieszanka naturalnych olejków ma nazwę wskazującą na efekty jej stosowania.

Olejki eteryczne leczą między innymi uporczywy katar i kaszel, które są wynikiem infekcji dróg oddechowych. Jeśli zależy Ci na leczniczym działaniu olejków eterycznych w czasie przeziębienia, możesz wdychać ich aromat bezpośrednio z buteleczki.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij