Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Dezynfekcja aktywnym tlenem

Subcategories

36,75 zł 49,00 zł
Dostępny
Aktywny tlen  granulat do dezynfekcji wody basenowej - nie zawiera chloru.                                   Powinien być łączony z Algen.
28,00 zł 35,00 zł
Dostępny
Aktywny Tlen  Tab. Aktywny tlen  tabletki 20 g do dezynfekcji wody basenowej - nie zawiera chloru. Dostępne pojemności: 1 kg, 5 kg
209,42 zł
Dostępny
Środek do dezynfekcji wody na bazie aktywnego tlenu.                                                                                Numer pozwolenia: PB.9475/23...
282,73 zł
Dostępny
SPRZEDAŻ TYLKO NA FAKTURĘ !!!!                                                                                                            Środek do dezynfekcji wody na bazie...

Nie akceptujesz chloru? Wypróbuj aktywny tlen do basenu

Od ponad 20 lat dostarczamy wysokiej jakości preparaty wykorzystywane nie tylko do dezynfekcji i czyszczenia saun, ale również publicznych i prywatnych  basenów.

Oferowana przez nas chemia basenowa to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, by jak najdłużej utrzymać przydomowy basen w czystości. W tej kategorii produktów klienci znajdą między innymi aktywny tlen, który stanowi świetną alternatywę, jeśli ktoś jest uczulony na chlor lub po prostu z innych przyczyn nie toleruje tej substancji.

Aktywny tlen do basenu w różnej postaci

Wśród naszych preparatów z aktywnym tlenem klienci mogą wybierać produkty w najwygodniejszej dla siebie formule - aktywny tlen w tabletkach, w postaci granulatu lub płynu.

Tlen aktywny do basenu skutecznie usuwa m.in. pałeczki ropy błękitnej oraz gronkowca złocistego. To podstępne, groźne bakterie, które mogą powodować m.in. zapalenie układu moczowego i opon rdzeniowo-mózgowych, a także ropne stany zapalne na skórze.

Zalety dezynfekcji basenu aktywnym tlenem

Stosowanie aktywnego tlenu do dezynfekcji to popularne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zlokalizowane są niewielkie zbiorniki basenowe, np. w salonach SPA lub na prywatnych działkach.

Środki do dezynfekcji basenów z aktywnym tlenem są niezwykle skuteczne i wyróżniają się szybkim działaniem. Dzięki zastosowaniu aktywnego tlenu w relatywnie krótkim czasie po przeprowadzonym oczyszczaniu basenu, możesz ponownie rozkoszować się relaksującą kąpielą.

Co ważne, w przeciwieństwie do preparatów z chlorem, środki z aktywnym tlenem do basenu są zupełnie bezwonne i hipoalergiczne - stanowią więc rewelacyjną alternatywę dla chloru, nie podrażniając naszej skóry i oczu.

Wybierz tlen aktywny do basenu i ciesz się krystalicznie czystą wodą

Preparaty Bassau z tlenem aktywnym to środki chemiczne, zapewniające prawidłową dezynfekcję wody w zbiorniku. To rozsądny wybór, jeśli szukasz wydajnej alternatywy dla popularnego chloru, który wolniej się rozpuszcza i pozostawia specyficzny zapach.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pojawiających się podczas wyboru odpowiednich preparatów do dezynfekcji basenu, służymy pomocą i profesjonalnym doradztwem.

Co lepsze - aktywny tlen czy chlor do czyszczenia basenu?

Czyszczenie basenu aktywnym tlenem to metoda dedykowana przede wszystkim osobom, które mają delikatną, wrażliwą skórę i np. obawiają się reakcji alergicznych, które może wywołać aktywny chlor do basenu.

Z kolei dezynfekcja basenu aktywnym tlenem jest metodą zupełnie bezpieczną dla alergików. Chemia tlenowa do basenu jest wybierana przede wszystkim przez osoby z atopowym zapaleniem skóry oraz rodziców z dziećmi, którzy w upalne dni chcą korzystać z ogrodowych kąpieli w basenie. Aktywny tlen do basenu - tabletki oraz płyny - mają delikatniejsze działanie niż chlor oraz nie wydzielają agresywnego, drażniącego zapachu. Dlatego też rodzice tworzący przydomowe baseny dla swoich dzieci częściej sięgają po aktywny tlen zamiast chloru do dezynfekcji wody.

Tlen aktywny do basenów  – cechy charakterystyczne

Tlenowa dezynfekcja wody w basenie to bezpieczniejsza alternatywa od środków chemicznych zawierających chlor. Zazwyczaj występują w postaci tabletek z tlenem do basenu lub płynu. Dezynfekcja aktywnym tlenem wyraźnie skraca czas, który należy odczekać po użyciu tlenu do odkażania wody, przed wejściem do zbiornika.  Zarówno tabletki, jak i aktywny tlen w płynie do basenu nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i są bezpieczne dla wrażliwej skóry np. u dzieci. Podczas dezynfekcji wody można dodać aktywny tlen do jacuzzi, dmuchanego basenu, czy betonowego zbiornika na działce.

To, o czym należy pamiętać, oczyszczając basen metodą tlenową, to zastosowanie dobrej jakości zestawu filtrującego w basenie, ponieważ ze względu na łagodniejsze działanie, aktywny tlen nie jest tak skuteczny, jak środki z chlorem.

Co to jest aktywny tlen i jak działa?

Gdy wrzucamy tlen w tabletkach do basenu lub wlewamy go w postaci płynnej, wszelkie bakterie i zanieczyszczenia zostają przez ten środek utlenione. Tego typu chemia basenowa (aktywny tlen) działa jak terapia szokowa dla wszelkich drobnoustrojów i rozbija nieczystości na małe, niewidoczne gołym okiem cząsteczki, które ulegają utlenieniu - zwiększając poziom aktywnego tlenu w basenie, zauważalnie go oczyszczamy. Tak więc, co daje aktywny tlen w basenie? Czystą wodę, w której bez obaw możemy się zanurzyć.

Płyny z chlorem i tabletki tlenowe do basenu - jak stosować?

To, jak często należy stosować tabletki do basenu tlenowe lub chlorowe środki chemiczne, zależy przede wszystkim od objętości zbiornika, temperatury oraz tego, jak często korzystamy z basenu. Przyjmuje się, że zadowalające, długotrwałe efekty przynosi regularne stosowanie aktywnego tlenu czy chloru do basenu - co najmniej raz w tygodniu. Do określenia częstotliwości stosowania niezwykle przydatne są testery poziomu nadtlenku i chloru w wodzie. Optymalny poziom nadtlenków to między 5 a 10 ppm, z kolei chloru - w przedziale 0,3-0,6 mg/litr wody basenowej. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, wszelkie wskazówki dotyczące stosowania środków do dezynfekcji basenów znajdziemy na ulotce każdego preparatu.

Czy można stosować aktywny tlen i chlor razem?

Osoby, które zastanawiają się, jaki preparat do dezynfekcji basenu będzie lepszy - aktywny tlen czy chlor, często również pytają, czy oba te środki można stosować jednocześnie. Odpowiedź brzmi: można. Co się stanie, gdy do chlorowanej wody dodamy tabletki tlenowe do basenu? Przyspieszą one redukcję wolnego chloru w wodzie - jeśli więc użyliśmy wcześniej środków do dezynfekcji basenu z chlorem i chcemy pozbyć się drażniącego zapachu i jego stężenia w wodzie, możemy dodać aktywny tlen do basenu. Po kilku godzinach w wodzie nie będzie już śladu po chlorze.

Jednocześnie warto też pamiętać, że poza środkami do dezynfekcji tlenowej lub chlorowej basenów, powinno się również używać chemii, która zwalcza glony.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij