Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!

Dezynfekcja chlorem

Subcategories

21,50 zł
Dostępny
Granulat do dezaktywacji chloru. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg
44,00 zł
Dostępny
Wielofunkcyjne tabletki 200 g do stałej dezynfekcji wody basenowej. Dostępne pojemności: 1 kg, 5 kg
44,00 zł
Dostępny
Wielofunkcyjne tabletki 20g do stałej dezynfekcji wody basenowej. Dostępne pojemności: 1 kg, 5 kg
42,00 zł
Dostępny
Preparat chlorowy w postaci granulatu do dezynfekcji wody basenowej i pitnej. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg
39,96 zł
Dostępny
Preparat do dezynfekcji i chlorowania szokowego. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg
29,63 zł 39,50 zł
Dostępny
Chlor Tab tabletki 200g. Preparat do stałej dezynfekcji wody basenowej. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg
39,50 zł
Dostępny
Chlor Tab tabletki 20 g Preparat do stałej dezynfekcji wody basenowej. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg.
137,70 zł
Dostępny
Roztwór zawierający do 15% aktywnego chloru. Można dozować bezpośrednio z opakowania za pomocą pompy dozującej. Zapewnia łatwe i ekonomiczne chlorowanie.
139,00 zł
Dostępny
Podchlorynu sodu Stabilizowany - roztwór podchlorynu sodowego z dodatkiem specjalnego stabilizatora, który przedłuża okres jego przydatności i zapobiega zapychaniu się...
32,00 zł
Dostępny
Preparat do dezynfekcji i chlorowania szokowego. Dostępne pojemności: 1kg, 5kg
270,00 zł
Dostępny
Dezynfekcja wody basenowej. Roztwór 0,4 % dwutlenku chloru Koncentrat koloru żółtego, o zapachu chloru, po wymieszaniu z wodą staje się klarowny i bezzapachowy.
189,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Zestaw chemii basenowej, dzięki któremu szybko i bez kłopotu przygotujesz swój basen do nowego sezonu kąpielowego.  Zestaw zawiera: • 1 kg Chlor-Szok granulat,...

Chlor do basenu - tabletki chlorowe do basenu i podchloryn sodu

Jednym ze sposobów na utrzymanie czystości w ogrodowym zbiorniku kąpielowym lub na publicznej pływalni, jest dezynfekcja wody basenowej chlorem. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór preparatów na bazie tego składnika. Dostępne są one w opakowaniach o różnej pojemności i w kilku formach – oferujemy zarówno dezynfekujące tabletki chloru, granulaty oraz płynną formułę: podchloryn sodu do basenu. Granulat przed aplikacją w basenie należy rozpuścić w letniej wodzie, z kolei kapsułki chloru wymagają specjalnego pływającego dozownika.

Dezynfekcja wody chlorem - szybki i zadowalający efekt

Oczyszczanie chlorem - na przykład poprzez metodę szokową - to jedna z najskuteczniejszych, najszybszych i najpopularniejszych metod na uzyskanie w basenie krystalicznie czystej tafli. Regularne uzdatnianie wody przeciwdziała rozwijaniu się w niej bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, a także pomaga utrzymać jej odpowiednią wartość pH. Zapobiega też powstawaniu nieestetycznego, zielonkawego zabarwienia i nieprzyjemnego zapachu. 

Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, sugerujemy stosować dawkowanie danego rodzaju środków chemicznych wskazane na opakowaniu konkretnego produktu, zachowując szczególną ostrożność podczas chlorowania wody.

Różne formy chloru basenowego - chlor w tabletkach i podchloryn sodu

Chcąc zapewnić naszym klientom wysoki komfort użytkowania naszych preparatów i korzystania z basenów, oferujemy chlor basenowy w różnych formach - bez względu na to, który z produktów klienci wybiorą, mogą mieć pewność, że skutecznie pozbędą się z basenu bakterii i będą cieszyć się czystą wodą przez długi czas.

Podchloryn sodu a chlor - czym się różnią?

Na każdym preparacie znajduje się szczegółowa instrukcja użytkowania. Oferowane przez nas produkty mają różne stężenie substancji aktywnej - największa występuje w preparacie chlor szok do basenu, który wyróżnia się najszybszym działaniem, nieco niższym stężeniem charakteryzuje się podchloryn sodu.

Podchloryn sodu - co to jest?

Produkcja podchlorynu sodu następuje na skutek nasycenia chlorem wodnego roztworu wodorotlenku sodu lub procesu elektrolizy chlorku sodu - to ciecz o intensywnym zapachu, przypominającym zapach wybielacza.

Podchloryn sodu: właściwości

Substancja wykazuje działanie utleniające, korozyjne, antyseptyczne i bakteriobójcze. Podchloryn sodu szybko ulega rozkładowi i jest nietrwały, dlatego najczęściej występuje w postaci roztworów wodnych.

Podchloryn sodu: zastosowanie

Podchloryn sodu jest substancją o działaniu antyseptycznym, biobójczym i wybielającym. Stosuje się ją przede wszystkim do dezynfekcji wody wodociągowej i basenowej, a także w formie roztworów do mycia warzyw i owoców po zbiorach.

Podchloryn sodu: dozowanie

Dawkowanie podchlorynu sodu uzależnione jest od wielkości dezynfekowanego pomieszczenia lub zbiornika. Za skuteczne przyjmuje się stosowanie 200-250 ml 15% roztworu na 10 000 litrów wody.

Podchloryn sodu: działanie

Wykazuje działanie biobójcze, skutecznie zwalcza m.in.

 • bakterie gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus),
 • pałeczki okrężnicy (Escherichia coli),
 • pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa),
 • enterokoki (Enterococcus),
 • grzyby kropidlaka czarnego (Aspergillus niger Tiegh),
 • drożdżaki (Candida albicans).

Podchloryn sodu: rozcieńczanie

W stężeniu nieprzekraczającym 5% podchloryn sodu wykorzystywany jest jako składnik wybielaczy do prania tekstyliów oraz w gabinetach stomatologicznych.

Na szerszą skalę wykorzystuje się środki dezynfekujące zawierające podchloryn sodu w stężeniu około 16% - stosowane są one do uzdatniania ujęć wody, dezynfekcji pomieszczeń przeznaczonych dla zwierząt oraz w pomieszczeniach użytku publicznego, np. w toaletach i basenach.

Podchloryn sodu - czy jest szkodliwy?

Podchloryn do basenu jest bardzo silną substancją, dlatego powinno się stosować roztwory podchlorynu sodu ze szczególną ostrożnością. Oferowane w naszym sklepie preparaty posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, uzyskane wskutek drobiazgowej kontroli jakości. 

Dezynfekcja powierzchni podchlorynem sodu, zgodnie z instrukcją umieszczoną na każdym opakowaniu preparatu, jest bezpieczna dla skóry (wyjątkiem będzie wyłącznie alergia na składniki aktywne).

Dezynfekcja wody podchlorynem sodu

Środowisko wodne w zamkniętym basenie to idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów takich jak bakterie, grzyby czy algi, które stanowią zagrożenie dla osób korzystających z kąpieli. Namnażanie się wspomnianych mikroorganizmów powoduje, że woda w basenie staje się mętna, a na dnie niecki oraz ścianach zbiornika tworzą się śliskie osady. Dlatego tak ważne jest stosowanie preparatów dezynfekujących nawet od pierwszego napełnienia zbiornika.

W dezynfekcji wody basenowej świetnie sprawdza się podchloryn sodu do basenu, który skutecznie niszczy substancje organiczne znajdujących się w wodzie. Zabija bakterie i wirusy, przywracając bezpieczne warunki kąpielowe.

Podchloryn sodu - stosowanie w basenie

Podchloryn sodu wyraźnie poprawia jakość wody w zamkniętych zbiornikach, takich jak np. baseny ogrodowe. Trudno jednak jednoznacznie powiedzieć, ile podchlorynu sodu do basenu przydomowego dawkować, aby było to skuteczne, ponieważ działanie i dozowanie podchlorynu sodu do basenu uzależnione jest m.in. od takich czynników, jak:

 • pH wody,
 • jakość wody,
 • skład mineralny wody,
 • temperatura,
 • ilości osób korzystających z baseny.

Podchloryn sodu: dawkowanie do basenu

Preparat można dozować bezpośrednio z pojemnika przy użyciu pompy dozującej. Należy sprawdzać i korygować odczyn wody basenowej do wartości pH 7,0 - 7,6 oraz utrzymywać zawartość wolnego chloru na poziomie co najmniej 600 ppm. Przed ponownym korzystaniem z basenu zawartość chloru wolnego w zbiorniku powinna mieścić się w przedziale 0,3 – 0,6 mg/l.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij