Złóż zamówienie do godziny 12:00, a wyślemy jeszcze dziś!
Śliskie dno w basenie: Co robić?

Przyczyny śliskiego dna basenowego

Śliskie dno w basenie może mieć różne przyczyny. Najczęściej jest to spowodowane nagromadzeniem glonów, bakterii lub innych organicznych zanieczyszczeń na powierzchni basenu. Miejscami śliskiego nalotu mogą być również ruchome zabawki, metalowe elementy basenu, na których wytwarza się tzw biofilm. Ważne jest, aby ustalić przyczynę, aby skutecznie zlikwidować problem.

Znaczenie regularnego oczyszczania

Skutecznym sposobem na zapobieganie i likwidację śliskiego dna jest regularne oczyszczanie basenu. Odkurzanie dna basenu i ścian pomoże usunąć organiczne zanieczyszczenia, glony i bakterie, które mogą powodować śliski nalot. Pamiętaj, aby używać odpowiedniego odkurzacza do basenu i przemywać go po każdym użyciu, aby uniknąć przenoszenia zanieczyszczeń.

Kontrola poziomu pH

Odpowiedni poziom pH wody jest kluczowy dla utrzymania basenu w czystości. Niska wartość pH może sprzyjać rozwojowi glonów, a zbyt wysoki pH może powodować osadzanie się kamienia. Regularnie testuj pH wody basenowej i dostosowuj je, stosując odpowiednie środki pH+ lub pH-, aby utrzymać wartość w zalecanym zakresie 7,0-7,6.

Dezynfekcja wody

Efektywna dezynfekcja wody jest kluczowa dla eliminacji glonów i bakterii, które mogą powodować śliski nalot. Najczęściej stosowanym środkiem dezynfekcyjnym jest chlor, ale można również używać innych dostępnych na rynku środków, takich aktywny tlen. Pamiętaj, aby regularnie mierzyć poziom wolnego chloru i dostosowywać jego ilość zgodnie z potrzebami.

Zadbaj o cyrkulację wody

Sprawna cyrkulacja wody w basenie pomaga w równomiernym rozprowadzaniu środków chemicznych i usuwaniu zanieczyszczeń. Upewnij się, że pompa i filtr działają poprawnie, a także regularnie kontroluj stan i czystość filtra. Śliskie dno w basenie może być problematyczne, ale z odpowiednią pielęgnacją i uwagą można go skutecznie zlikwidować. Regularne oczyszczanie, kontrola poziomu pH, dezynfekcja wody oraz odpowiednia cyrkulacja to kluczowe kroki, które pomogą utrzymać basen w czystości i bezpieczeństwie. Pamiętaj o systematycznym utrzymywaniu basenu w dobrej kondycji, aby cieszyć się bezpiecznym i komfortowym kąpielowym doświadczeniem przez cały sezon.

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij